Znacie to powiedzenie „żyją ze sobą jak pies z kotem”? Jak myślicie czy to stwierdzenie zawsze ma negatywny wydźwięk? Przecież istnieje sporo gospodarstw domowych w których psy i koty żyją ze sobą za pan brat, są najlepszymi przyjaciółmi i stoją w swojej obronie.

Owszem, mogą zdarzyć się przypadki w których pies i kot nie przypadną sobie do gustu, ale najczęściej jest to miłość od pierwszego wejrzenia. W dzisiejszym wpisie chcemy Wam przedstawić osiem ras psów, które mają cechy podobne do kotów i które być może dogadają się z Waszymi mruczkami.

Sytuacje w naszym życiu są bardzo różne. My możemy na przykład kochać tylko i wyłącznie psy, ale na swojej drodze możemy spotkać osobę, która jest miłośniczką kotów. Jeżeli chcemy w zasięgu ręki mieć jakieś dobre argumenty, które miałaby przekonać do zakupu psa, to poniższa lista może okazać się przydatna.

1 Cavalier King Charles Spaniel (Cocer Spaniel Królewski)

cavalier-king-charles-1024x768

Wszystkie psy tej rasy mają łagodne usposobienie i zawsze są tego samego wzrostu. Cocer Spaniel może być cichy, ale uparty, a ta cecha bardzo spodoba się naszym kotom. Cocer Spaniel był bardzo popularny na dworze królewskim w VII wieku. Nazwa tej rasy pochodzi od króla Karola II, który był miłośnikiem tych zwierząt. Kochał je tak bardzo, że nigdzie się bez nich nie ruszał. Jeżeli chcesz mieć przepięknej urody psa, który będzie zgodnie żył z Twoim kotem, to wybór tej rasy będzie strzałem w dziesiątkę.

2 Basenji

basenji

Basenji to rasa wywodząca się z Afryki. Pierwotnie te psy, przeznaczone były do polowania. To właśnie dlatego są bardzo ciche i potrafią odnaleźć się w każdym towarzystwie. Basenji ma wiele cech podobnych do kotów, a to dobry znak świadczący o tym, że te zwierzęta na pewno się dogadają. Jest to dosyć nieśmiała rasa, pieski bywają bardzo energiczne i radosne.

3 Papilon (miniaturowy spaniel)

papillon-smartest-dog-breeds-1024x1024

Ten miniaturowy spaniel posiada jedną bardzo charakterystyczną cechę. Jego uszy do złudzenia przypominają motyla. Stąd właśnie wzięła się nazwa tej rasy. Psy wywodzą się z Francji i mają niezwykle ciekawe oblicze. Są bardzo inteligentne i potrafią być asertywne. Cechy te zdecydowanie łączą je z kotami. Pies lubi polować na owady i małe gryzonie. Dobrze sprawdzi się w rodzinie, która ma inne zwierzęta i która nigdy wcześniej nie zmierzyła się z wychowywaniem psa.

4 Whippet (hart)

three-dogs

Harty, to bardzo inteligentne zwierzęta, ale nie do końca będą się one dogadywały z naszymi kotami. Co prawda mają one kilka wspólnych cech takich jak na przykład chęć polowania i ciągłego uganiania się za małą zwierzyną. Niemniej jednak, hart i kot w jednym domu mogą czasami się pogodzić. Kolejną wspólną cechą tych zwierząt jest zamiłowanie do wylegiwania się w jakimś ciepłym pomieszczeniu. Skóra Harta jest bardzo delikatna i pies nie powinien zbyt długo przebywać na zimnie.

5 Shiba Inu

shiba-inu1-1024x683

Ta japońska rasa psów zyskała na swojej popularności w 2012 roku. Na polskich ulicach można coraz częściej zauważyć dumnie prezentującego się szczeniaka. Shiba Inu pod względem charakteru i zachowania są bardzo podobne do kotów. Także uwielbiają polowania i uganianie się za małymi zdobyczami. Są przy tym bardzo zwinne i sprytne niczym koty. Poza tym często się łaszą i uwielbiają głaskanie. Shiba Inu może spokojnie dogadać się z naszym kotem.

6 Manchester Terrier ( terier Brazylijski)

6016245094_9fd4926e98_z

Teriery Brazylijskie to bardzo lojalne zwierzęta. Jeśli tylko pokochają swojego pana, to przywiązują się do niego raz na zawsze. Rasa ta dostępna jest w dwóch rozmiarach. Psy tego typu mogą spokojnie żyć pod jednym dachem z kotami. Tak jak one również uwielbiają polowania i chętnie dają się głaskać oraz trzymać na kolanach.

7 Greyhound (grupa hartów)

screen-shot-2016-04-12-at-11-21-28-am

Co może sprawić, że ten wielki pies przypadnie do gustu miłośnikom kotów? Greyhound mają niepowtarzalną osobowość. Są bardzo smukłe, inteligentne i niezwykle szybkie. Lubią się wybiegać, ale będąc wokół domu stają się bardzo łagodne i delikatnie rozleniwione. Hart tego typu na pewno będzie żył w zgodzie z niejednym kotem.

8 Japanese Chin (spaniel japoński)

5722981544_31c25a4509_b

Spaniel japoński, to ulubiona rasa wśród japońskiej arystokracji. Psiaki są cudownej urody, ale mogą wykazać się także bardzo asertywnym charakterkiem. Ta cecha bardzo zbliża je do kotów. Spaniel japoński wymaga sporej uwagi, ale lubi także chodzić własnymi drogami.

Jak widać z powyższych przykładów niektóre psy mają cechy łudząco podobne do kotów. Nieważne czy masz już kota i chcesz do niego dobrać psa, czy też odwrotnie. Najważniejsze, że miłość pomiędzy psem i kotem jest naprawdę możliwa.

A Co Wy o tym sądzicie? Jakie macie doświadczenia? Zachęcamy do rozpowszechniania i komentowania tej historii.

Napisz komentarz