Masz swojego ukochanego pupila? Wychowujesz go jak najlepiej potrafisz? Trzymasz się wszystkich zasad tresury i jesteś konsekwentny? Jeśli tak, to możesz sobie pogratulować. A co z kwestią spania razem z Twoim czworonogiem? Uległeś? Czy może jesteś twardy i nie pozwalasz sobie na taką zachciankę?

Jedno jest pewne, wszyscy eksperci, których o to zapytasz dadzą Ci bezwzględny zakaz spania w łóżku razem z psem. Według nich jest to nieetyczne i bardzo rozpieszczające, a pies przecież musi znać swoje miejsce w hierarchii. Tyle na temat teorii. A jak to wygląda w praktyce?

Rzeczywistość jest taka, że większość właścicieli psów pozwala im spędzać noce w swoim łóżku. My postanowiliśmy zebrać siedem powodów dla których możesz, a nawet powinieneś to robić. Gotowy? No to zaczynamy:

#1: Pies w łóżku zapewnia komfort

sleep-dog-12-600x600

Jeśli śpisz ze swoim pupilem, to czujesz jego ciepło i rytmiczny oddech.

#2: Czworonogi zapewniają bezpieczeństwo

sleep-dog-22-600x600

Obecność najwierniejszego przyjaciela w łóżku pozwala się odprężyć i zapaść w regeneracyjny sen. Wiele osób w takiej sytuacji czuje się bezpiecznie i komfortowo.

#3: Spanie z psem łagodzi stres

sleep-dog-32-600x600

Miałeś ciężki dzień? Potrzebujesz odprężenia? Zabierz psa do swojego łóżka. Nikt tak dobrze nie rozpozna Twojego nastroju jak Twój czworonożny przyjaciel.

#4: Pies daje ciepło

sleep-dog-42-600x600

Jesteś zmarzlakiem? Jeżeli masz psa, to możesz zapomnieć o tym problemie. Twój pupil na pewno ułoży się blisko ciała i zapewni Ci odpowiednią dawkę ciepła, a nie ma przecież nic przyjemniejszego jak taki darmowy termofor, prawda?

#5: Pies pomoże zwalczyć depresję

sleep-dog-52-600x600

Jeśli masz podły nastrój, to wiedz, że w domu czeka na Ciebie Twój najwierniejszy i darzący Cię bezwarunkową miłością przyjaciel. Zabierz psa do łóżka, odpręż się i rano wstań w dobrym humorze.

#6: Pies jest Twoim strażnikiem

sleep-dog-62-600x600

Mieszkasz sam? Boisz się w nocy? Jeżeli zabierzesz do łóżka swojego psa, to możesz czuć się bezpiecznie. Psy mają niesamowity słuch i jeszcze większą intuicję. W jakiejkolwiek sytuacji zagrożenia natychmiast dadzą Ci znać.

#7: Pies też potrzebuje miłości

sleep-dog-72-600x600

Twój pies kocha Cię bezwarunkowo? Ty także musisz odwzajemniać to uczucie. Zabieraj go ze sobą do łóżka i dawaj mu mnóstwo czułości, a na zawsze zyskasz wiernego przyjaciela.

A jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Śpicie ze swoimi pupilami? Co na to Wasi członkowie rodziny? Czekamy na komentarze.

Napisz komentarz