Jeżeli masz psa, lub jeśli kiedykolwiek opiekowałeś się jakimś czworonogiem, to z pewnością dobrze wiesz, że o stuprocentowe porozumienie między Wami jest dosyć trudno. Chociaż psiaki bardzo łatwo dostosowują się do różnych sytuacji, to należy wiedzieć, że każde zwierzę jest inne. Ma inne zamiłowania, inny charakter i w inny sposób okazuje miłość. Dlatego też, jeśli chcesz bezproblemowo dogadywać się ze swoim pupilem, to przede wszystkim musisz go dobrze poznać.

Niemniej jednak, w dzisiejszym poście, chcemy Ci także podpowiedź kilka istotnych kwestii.

Jak wiadomo pies ma swoje potrzeby, potrafi pokazywać emocje i darzy nas bezwarunkową miłością. Jeżeli chcesz stać się jeszcze lepszym właścicielem, to przeczytaj poniższe wskazówki. Być może, o niektórych z nich dobrze wiedziałeś, ale wśród tych podpowiedzi na pewno znajdzie się coś, co pomoże Ci wzmocnić relacje z Twoim pupilem.

Tak więc, zaczynajmy, oto lista 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o swoim psie:

1 Wiedz, że jestem Twoim właścicielem;

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_1_-600x600

Większość osób uważa, że jest właścicielami swojego psa, bo na przykład codziennie wyprowadza go na spacery, kupuje mu jedzenie i generalnie się nim opiekuje.

Tymczasem pies ma zupełnie zdanie na temat. Uważa on bowiem, że skoro to Ty mu kupujesz jedzenie, to on jest Twoim właścicielem. Teoria jest trochę przewrotna, ale jest w niej sporo racji. Bo przecież mnóstwo psów traktuje Cię jak członka rodziny i nigdy nie pozwoli na to, żeby stała Ci się krzywda.

2 Wiedz, że bez Ciebie wariuje

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_2_-600x600

Jeśli kiedykolwiek po powrocie do domu zastałeś bałagan, i psa witającego Cię z przepraszającą miną, to wiedz, że psiak kiedy Cię nie ma po prostu za Tobą tęskni i w ten sposób próbuje wyładować swoje emocje. Oczywiście robienie bałaganu nie spodoba się chyba żadnemu właścicielowi, ale jeśli Tylko zauważysz taką sytuację, to znak, że pies potrzebuje Twojej większej uwagi. Zabieraj go na dłuższe spacery, baw się z nim i spędzaj wspólny czas.

3 Wiedz, że się boję

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_3_-600x600

Innym powodem destrukcyjnego zachowania jest lęk. Pies, który przez cały dzień siedzi sam w domu nigdy tak naprawdę nie wie czy do niego wrócisz. Boi się i dlatego rozrabia. Jeżeli zawsze po powrocie z pracy zastajesz bałagan, to pies w ten sposób mówi Ci, że nie jest pewien Twoich uczuć. Czym prędzej powinieneś skontaktować się z jakimś specjalistą.

4 Wiedz, że moja pamięć nie jest tak dobra jak Twoja

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_4_-600x600

Jeżeli Twój pies zrobi coś złego, to powinieneś ukarać go jak najszybciej. Pies nie ma tak dobrej pamięci jak Ty i jeśli nakrzyczysz na niego za coś co zrobił podczas Twojej długiej nieobecności, to on zupełnie nie będzie wiedział o co Ci chodzi i poczuje się bardzo skrzywdzony. Dlatego też, jeżeli pies pogryzł Ci buta to najpierw po niego idź, pokaż go psu, a dopiero potem daj mu reprymendę.

5 Wiedz, że mój zasób słownictwa nie jest zbyt duży

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_5_-600x600

Chociaż psy bardzo dobrze nas rozumieją, to tak naprawdę ich zasób słownictwa jest dosyć ograniczony. Pies rozpoznaje to co od niego chcemy raczej po naszej intonacji głosu i sposobie mówienia, a nie po konkretnych słowach. Dlatego też, jeśli chcesz, żeby psina wykonywała wszystkie Twoje polecenia, to komunikuj się z nią za pomocą gestów.

6 Wiedz że, rozpoznaje Twój ton głosu

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_6_-600x600

Psy doskonale rozumieją nasz ton głosu, bo same także w różny sposób intonują swoje potrzeby. Dlatego też, jeśli chcesz być dobrze zrozumiany przez swojego pupila, to prawidłowo intonuj zdania. Psina natychmiast wyczuje czy jesteś zdenerwowany, szczęśliwy czy pobudzony.

7 Wiedz, że nie jestem dzieckiem

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_7_-600x600

Wielu właścicieli psów lubi myśleć o swoich pupilach jak o psach. Należy sobie jednak jasno powiedzieć, że pies jest psem i nie wyrośnie z niego drugi człowiek. Dlatego też, w wychowaniu czworonoga należy zachować pewien umiar. Jeśli nasz psiak nie będzie przepadał za noszeniem ubrań, to po prostu go do tego nie zmuszajmy. Pozwólmy mu także na typowe psie zachowania takie jak węszenie, czy uganianie się za zdobyczą.

8 Wiedz, że od czasu do czasu chciałbym coś zmienić

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_8_-600x600

Zazwyczaj nasze życie z psem układa się w pewnego rodzaju harmonogram. O tej samej porze wychodzimy na spacer, o tej same porze karmimy psa i się z nim bawimy. Takie postępowanie jest oczywiście bardzo dobre, ale od czasu do czasu nawet psiakom należy się odrobina szaleństwa. Jeżeli chcesz poprawić mu humor, to zabierz go na jakąś spontaniczną wyprawę.

9 Wiedz, że wiem jak się czujesz

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_9_-600x600

Psy, to bardzo inteligentne stworzenia i jeśli tylko będziesz źle się czuł, to Twój pupil natychmiast to zauważy. Mało tego będzie Ci współczuł, a nawet będzie odczuwał ten sam ból co Ty. I tak na przykład jeżeli będziesz niespokojny, to psina też będzie się tak zachowywać.

10 Wiedz, że chcę spędzać z Tobą tyle czasu ile to możliwe

embeddedimg_tenthingsyourdogwishesyouknew_850px_10_-600x600

Psy nie żyją tak długo jak ludzie i w trakcie swojego życia chcą spędzać ze swoimi właścicielami jak najwięcej czasu. Dlatego też, nawet jeśli jesteś zmęczony po ciężkim dniu w pracy, to chociaż na chwilę zwróć uwagę na swojego pupila on naprawdę potrzebuję Twojej miłości i zainteresowania.

I co sądzicie na temat tych psich myśli? Jak uważacie, czy Wasze pupile chciałaby dodać coś jeszcze do tej listy. Skomentujcie i udostępnijcie ten wpis na Facebooku.

Napisz komentarz